Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > Przewodnik freelancera po produktywnych przestrzeniach

Piękno bycia freelancerem polega na tym, że częściej niż zwykle możesz wybrać miejsce, w którym pracujesz. Kluczem do udanego freelancingu jest znalezienie produktywnych przestrzeni, niezależnie od tego, czy pracujesz w coworkingu, zdalnie, we własnym domu, we własnym biurze, czy nawet pracujesz tymczasowo w bazie klienta.

Przestrzenie produktywne to, po prostu, miejsca, w których można efektywnie wykonywać pracę. Pomimo tego, co pokazują memy w mediach społecznościowych, freelancerom rzadko udaje się wykonać cały dzień produktywnej pracy na kanapie, w piżamie, z włączonym Netflixem i w towarzystwie góry ciasta i *kawy*.

*Ok, tak, często freelancerzy składają się w 80% z kawy.

Jeśli chcesz zmaksymalizować wydajność pracy freelancera, niezależnie od tego, gdzie pracujesz, te poręczne wskazówki i porady mogą być przydatne.

Zachęcaj do zdrowych metod pracy

Terapeuci zajęciowi i fizjoterapeuci z przerażeniem podnoszą ręce do góry, gdy widzą, jak pracują niektórzy freelancerzy. Gdy biurka biurowe są ustawione na stałe, łatwiej jest przyjąć ergonomiczne stanowisko pracy na cały dzień pracy. Gdy pracujesz zdalnie lub przemieszczasz się z miejsca na miejsce, staje się to wyzwaniem. Pracując jako freelancer, spróbuj przyjąć te zdrowe nawyki:

 • Upewnij się, że Twoje miejsce pracy jest ergonomicznie zaprojektowane (na tyle, na ile to możliwe). Podnieś ekran komputera i/lub laptopa na odpowiedni poziom wzroku (książki ułożone na stosie i zewnętrzna klawiatura załatwiają sprawę).
 • Rób regularne przerwy, aby uniknąć zmęczenia oczu i aby się poruszać.
 • Należy robić przerwy na nawodnienie.
 • Zachowaj prawidłową postawę ciała, nie garb się nad laptopem.
 • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość światła - jest to ważne dla oczu i dobrego samopoczucia.

Stworzenie zdrowego miejsca pracy idzie w parze z zachęcaniem do tworzenia produktywnych przestrzeni do pracy. Kiedy czujesz się dobrze i wygodnie, masz większe szanse na skupienie.

Prawidłowe ustawienie bazy biurowej

Przechodząc od kawiarni, przez bazę klientów, bibliotekę, aż po własne biuro klienta, trudno jest znaleźć idealnie produktywną przestrzeń do pracy. Zamiast próbować dopasować wszystkie te miejsca do własnego ideału, zacznij od swojej własnej bazy biurowej. Niezależnie od tego, czy Twoją bazą jest biurko w sypialni, czy stół w kuchni, musisz upewnić się, że zorganizujesz tę przestrzeń w sposób efektywny.

Nudny, zagracony kąt ze słabym oświetleniem nigdy nie będzie należał do najbardziej produktywnych przestrzeni. Ręce do góry dla wszystkich czytających to, którzy mają tablicę *Pinterest z niesamowicie wyglądającymi przestrzeniami biurowymi i którzy są znani z przeszukiwania hashtagów dotyczących produktywności i biurka na Instagramie. Bądź szczery. Nie musisz koordynować kolorystycznie swojej papeterii biurowej w kolorze różowego złota, aby wykonać swoją pracę, ale praca w przestrzeni, która Cię inspiruje, jest świetnym sposobem na zwiększenie produktywności.

*Wspaniały cytat, który rozśmieszył wielu z nas w Calibre Office Furniture, można znaleźć w książce "How to Be a Productivity Ninja" Grahama Allcotta. Stwierdza on, że "kolekcjonowanie pornografii na Pintereście nie jest produktywne". Ma rację. Nam się to jednak podoba i to dobrze, o ile wprowadzimy w życie niektóre z tych rzeczy, które znajdziemy, aby pomóc w tworzeniu produktywnych przestrzeni.

 • Spraw, by Twoja baza domowa była atrakcyjnym miejscem do pracy.
 • Przed zakupem sprawdź krzesła biurowe , aby znaleźć takie, które będzie Cię wspierać fizycznie, a także będzie dobrze wyglądać.
 • Zainwestuj w efektywną pamięć masową online i offline, aby przechowywać pliki i dokumenty tam, gdzie są potrzebne, ułatwiając dostęp do nich i oszczędzając czas na szukanie.
 • Zainwestuj w niszczarkę, pozbądź się w bezpieczny sposób niepotrzebnych papierów i poddaj je recyklingowi.
 • Upewnij się, że Twój komputer lub laptop jest bezpieczny i zawsze aktualny.

Miej torbę na drobiazgi

Jako freelancer możesz być zmuszony do przeskakiwania z jednego miejsca pracy do drugiego i opuszczania estetycznego i ergonomicznego biura, aby udać się na spotkania, do grup networkingowych lub na sesje coworkingowe. Jeśli chcesz być produktywny, gdziekolwiek jesteś, upewnij się, że możesz wziąć to, czego potrzebujesz i iść, nie zapominając o niczym.

 • Miej porządną torbę, łatwą do przenoszenia, wodoodporną i z dużą ilością miejsca na wszystko, czego potrzebujesz.
 • Spójrz na szafki biurowe jako na magiczne miejsca do efektywnego przechowywania ważnych informacji, abyś mógł szybko i łatwo zlokalizować potrzebne notatki, umowy lub inne dokumenty, zanim zdążysz wyjść za drzwi.
 • Miej pod ręką kubek do kawy wielokrotnego użytku i/lub butelkę z wodą (nawadnianie organizmu jest zdrowe, kubki do kawy wielokrotnego użytku są przyjazne dla środowiska i często pozwalają zaoszczędzić pieniądze w wielu kawiarniach, gdy używasz ich zamiast kubków na wynos).
 • Przekąski - zawsze miej przekąski w swojej torbie. Kiedy jesteś poza biurem, droższe i trudniejsze jest znalezienie zdrowej żywności, więc upewnij się, że masz ją gotową do zabrania.

Niezależnie od tego, co musisz zabrać ze sobą, pracując zdalnie, musisz upewnić się, że konfiguracja Twojego biura pozwoli Ci mieć wszystko pod ręką, od zapasowej ładowarki do telefonu po papierowy dziennik lub notatnik. Pozwala to zaoszczędzić czas i sprawia, że czas spędzony poza biurem jest efektywny.

Redukcja hałasu

Niektórzy ludzie potrafią pracować w hałasie, a inni przyjmują postawę staroświeckiego bibliotekarza, który płoszy ludzi i rzuca im spojrzenie. Jeśli chcesz być produktywny podczas pracy freelancera poza biurem, czy to w kawiarni, czy przy stole konferencyjnym w przestrzeni coworkingowej, znajdź sposób, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

 • Warto rozważyć słuchawki z redukcją szumów. Rzadko blokują one cały hałas, ale mogą go wystarczająco wytłumić, aby być produktywnym.
 • Ustaw listy odtwarzania muzyki, które pobudzają Cię do pracy i blokują mniej produktywny hałas. Niektórzy lubią pracować przy klasycznych instrumentalnych listach odtwarzania, inni zaś przy hard rocku - cokolwiek pływa po Twojej łodzi.
 • Powiedz ludziom, żeby do Ciebie nie mówili. Nie, naprawdę. Powiedz ludziom wokół Ciebie, że masz pilny termin lub musisz się skupić i proszę, aby z Tobą nie rozmawiali. Wprowadź zasadę, że jeśli masz założone słuchawki, ludzie nie mogą się do Ciebie odzywać.

Podsumowując

Jeśli chcesz cieszyć się produktywną przestrzenią, pracując w swoim domowym biurze lub poza nim, wykonując swój wolny zawód zdalnie, musisz to dobrze przemyśleć. Każdy pracuje inaczej, ale niektóre rzeczy są stałe, a jedną z nich jest potrzeba zdrowego miejsca pracy. Wyszukaj meble biurowe w Londynie w Internecie, aby uzyskać kilka wspaniałych przykładów sposobów, aby Twoje domowe biuro było wspaniałą przestrzenią do pracy, bądź zorganizowany, nie spędzaj zbyt wiele czasu pracy na przeglądaniu uderzającego wystroju biurka i upewnij się, że z góry określasz przyzwoite źródła kofeiny.


Co o tym sądzisz? Napisz do nas i podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu poniżej. Aha, zachęcamy również do udostępnienia tego wpisu w swoich kanałach społecznościowych!