Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > Dlaczego tańsze członkostwo w siłowni nic nie da bez aktywnej pracy

Praca w biurze to niełatwy wyczyn.

Może się wydawać, że z zewnątrz wygląda to dość łatwo; siedzisz przy biurku przez cały dzień i stukasz w komputer. Ale poza tym robi się o wiele więcej! Praca biurowa to stres, presja, terminy, konflikty i wiele innych rzeczy, które sprawiają, że jest ona trudniejsza niż się wydaje.

Ponadto pracownicy biurowi są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia dolegliwości zdrowotnych w wyniku czegoś, co nazywa się "chorobą siedzenia".

To prawda, że kiedy siedzisz zbyt długo, przez dłuższy czas, narażasz się na ryzyko chorób serca, cukrzycy, problemów z nastrojem i problemów mięśniowo-szkieletowych.

Innym niepokojącym aspektem jest to, że nie ma znaczenia, co robisz poza biurem; możesz biegać pięć mil po pracy, możesz pływać przed pracą, możesz być w lokalnej drużynie piłkarskiej lub chodzić na siłownię pięć razy w tygodniu - żadna z tych rzeczy nie pomoże ci, jeśli siedzisz przez 5 lub 6 godzin (lub nawet więcej) każdego dnia.

To dość irytujące, że włożyłeś cały ten wysiłek, aby ćwiczyć i być zdrowym poza pracą, a potem dowiadujesz się, że to wszystko na nic, ponieważ siedzisz przez długi okres czasu w ciągu dnia.

Istnieje odpowiedź na to zagadnienie - aktywna praca.

Miejsce pracy oferujące swoim pracownikom karnety na siłownię po obniżonej cenie nie pomoże, jeśli ci pracownicy nie będą bardziej aktywni w ciągu dnia pracy. Kiedy obie te rzeczy występują razem, oczywiście jest to zdrowszy obraz, ale często zdarza się, że ludzie myślą, że siedzenie przez długi czas nie ma znaczenia, tak długo jak nadrabia się to później. To nie tak działa!

Aktywna praca oznacza, że starasz się więcej ruszać swoim ciałem. Może to polegać na korzystaniu z biurka o odpowiedniej wysokości i wykonywaniu rutynowych czynności związanych z siedzeniem i staniem, korzystaniu z aktywnego siedzenia i wykonywaniu ćwiczeń w pozycji siedzącej, próbowaniu spacerów i spotkań na stojąco lub ogólnie wstawaniu i poruszaniu się w miarę możliwości.

Jeśli masz zamiar płacić pieniądze, aby pójść na siłownię, lub jeśli masz zamiar pocić się idąc na jogging każdego dnia, przynajmniej upewnij się, że twój wysiłek nie jest na próżno!