Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > Ćwiczenie drogą do produktywności

Aby być produktywnym w pracy, potrzebujesz idealnej burzy okoliczności.

Musisz mieć energię, musisz być psychicznie ostry, musisz być w stanie skoncentrować się i skupić, i musisz być zmotywowany, aby wykonać swoją pracę. Bez tych składników nie będziesz pracował na maksymalnym poziomie wydajności.

Z punktu widzenia menedżera, chcesz, aby wszyscy Twoi pracownicy byli jak najbardziej produktywni, ponieważ pomaga to podnieść ogólny poziom produktywności firmy. To z kolei jest związane z zyskami na koniec dnia.

Jest jedna szczególna rzecz, która może zrobić wiele dla poziomów produktywności - ćwiczenia.

Być może zastanawiasz się, jak bycie bardziej aktywnym może pomóc Ci w koncentracji. Czy to na pewno sprawi, że będziesz bardziej zmęczony? Wcale nie. Jest wręcz przeciwnie.

Zmieniając swoją przestrzeń w aktywne biuro, możesz wiele zrobić dla swojego zdrowia i samopoczucia w pracy, a także zapewnić sobie znaczny wzrost wydajności w miejscu pracy. Sprawdźmy, jak.

  • Ćwiczenia zwiększają Twoją energię - Wykazano, że regularne ćwiczenia pomagają zwiększyć funkcje komórkowe, co pomaga Ci się skupić i wymyślać kreatywne pomysły.
  • Ćwiczenie zwiększaczujność - W przypadku wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej, np. korzystania z biurka z regulacją wysokości, aby stać i wykonywać pracę, zwiększa się krążenie krwi. Oznacza to, że więcej krwi dociera do mózgu, co może pomóc w uzyskaniu większej czujności i lepszej koncentracji.
  • Ćwiczenie daje motywację - Twój mózg uwalnia endorfiny, kiedy ćwiczysz, a to pomaga Ci czuć się pozytywnie i pozytywnie. Kiedy ćwiczysz w związku z pracą, ta motywacja prawdopodobnie będzie ukierunkowana na jakiekolwiek zadanie, które masz przed sobą.
  • Ćwiczenie wspomaga funkcjonowanie pamięci - Kiedy ćwiczysz regularnie, część Twojego mózgu związana z pamięcią również dostaje trening. Z czasem może to pomóc w poprawieniu funkcji pamięci.
  • Ćwiczeniapomagają radzić sobie ze stresem - Niezależnie od tego, czy ćwiczysz z kolegami, czy sam, regularna aktywność może pomóc Ci skuteczniej radzić sobie ze stresującymi sytuacjami.

Wszystkie te plusy ćwiczeń dają obraz większej produktywności. Wystarczy, że podejmiesz wysiłek, by więcej ruszać się w czasie, gdy siedzisz przy biurku. Może to być poranne chodzenie do pracy, spacer w przerwie na lunch, albo zawsze chodzenie po schodach zamiast do windy.

Jeśli chcesz być produktywny, ruszaj się więcej.