Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > 5 pomysłów na aktywną przerwę na lunch

Wszyscy wiemy, że siedzenie w fotelu biurowym przez zbyt długi czas jest szkodliwe dla zdrowia. Choroba siedząca to prawdziwa rzecz i nie ma znaczenia, jak wiele ćwiczeń robisz poza biurem, jeśli zrujnujesz to wszystko, siedząc przez sześć godzin w biurze.

Oczywiście, praca biurowa jest rodzajem pracy, która wymaga siedzenia. Nie ma ucieczki od tego faktu, ale możesz być trochę kreatywny w tym, jak wykonujesz swoją pracę i spróbować włączyć trochę więcej aktywnej pracy do swojego dnia.

Przerwa na lunch to świetna okazja, aby złapać trochę dodatkowych ćwiczeń. Siedzenie i jedzenie lunchu przy biurku jest wielkim nie-nie. To nie daje Ci potrzebnej przerwy i nie sprawia, że się ruszasz. Podejmij wysiłek, aby wstać i zrobić coś w ciągu pół godziny lub godziny, w zależności od tego, jak długo masz na lunch.

Sprawdźmy kilka pomysłów na to, co można zrobić podczas przerwy na lunch, abyś ruszył się trochę więcej.

  1. Idź na spacer wokół bloku - Idąc na spacer wokół bloku to świetny sposób, aby dać trochę świeżego powietrza, naturalnego światła i trochę ćwiczeń w tym samym czasie. O ile pogoda jest przyjemna, możesz cieszyć się orzeźwiającym uczuciem po powrocie do biurka.
  2. Idź na zakupy, ale nie jedź samochodem - Jeśli masz jakieś sprawy do załatwienia, dlaczego nie założyć butów do chodzenia i nie zrobić ich w czasie przerwy? Dzięki temu zwolnisz trochę czasu po pracy i zapewnisz sobie ćwiczenia podczas przerwy na lunch.
  3. Spróbuj jogi - Joga nie jest tak trudna jak mogłoby się wydawać i możesz ją uprawiać dosłownie wszędzie. Nie potrzebujesz nawet maty! Wyjdź na zewnątrz, jeśli jest ładna pogoda i zrób kilka ćwiczeń rozciągających, lub jeśli pada deszcz, zrób kilka ćwiczeń jogi w sali obiadowej.
  4. Stańpodczas jedzenia lunchu - Stanie to dobry sposób na ćwiczenia, nawet jeśli wygląda na to, że nie robisz nic produktywnego! Biurka na stojąco nie są przeznaczone tylko do użytku biurowego, można je również wykorzystać w stołówkach i pomóc sobie w rozprostowaniu nóg podczas jedzenia.
  5. Szybki jogging z kolegą - świetnym sposobem na podsycenie ducha zespołu i zdobycie trochę ruchu jest jogging wokół bloku z kolegą. Postaraj się jednak nie być zbyt konkurencyjnym!

Oto 5 prostych sposobów na bycie bardziej aktywnym podczas przerwy na lunch. Który z nich wypróbujesz jako pierwszy?