Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > Koniec z lunchem przy biurku!

Koniec z lunchem przy biurku!

Czy jesteś winny tego, że jesz swój lunch przy biurku?

Czy robisz to codziennie, czy tylko od czasu do czasu?

Niezależnie od tego, która opcja pasuje do Twojej sytuacji, musisz przestać jeść lunch przy biurku, wstać, pójść gdzie indziej i zrobić sobie przerwę!

Jest to tak powszechna rzecz do zrobienia, ale to jest tak szkodliwe na tak wielu poziomach. Przerwy są tam z jakiegoś powodu i kiedy siedzisz na swoim biurowym krześle, kusi cię, żeby kontynuować pracę. Nawet jeśli nie masz pokusy w ogóle, ktoś może przyjść do Ciebie z zapytaniem pracy lub prośbą, aby coś zrobić, a ponieważ jesteś w swojej pozycji roboczej, może czuć się zobowiązany do po prostu prowadzić dalej. Robiąc to, nie dostajesz przerwy, której potrzebujesz.

Przerwy nie są luksusem, są wręcz koniecznością. Bez regularnych przerw trudno będzie Ci się skoncentrować i będziesz popełniać więcej błędów. To oznacza, że poziom Twojej produktywności spadnie do samej podłogi. Nie jest możliwe skupienie się przez długi okres czasu; Twój mózg może być wyrafinowany, ale nie jest to niekończąca się maszyna!

Upewnij się więc, że odchodzisz od biurka, aby zjeść lunch i że idziesz gdzieś, gdzie możesz się zrelaksować, a może nawet trochę poćwiczyć po jedzeniu. Powstrzymaj się również od mówienia o pracy! Przez godzinę lub pół godziny, które dostajesz na lunch, musisz odciąć się od wszystkiego, co związane z pracą i całkowicie odpocząć.

Oczywiście, ważne jest również to, co jesz podczas przerwy. Jeśli jesz ciężkie, tłuste potrawy, nie będzie ci łatwo się skoncentrować i będziesz czuł się zbyt syty, by się skupić. Z drugiej strony, jeśli zjesz produkty bogate we wszystkie witaminy i minerały, których potrzebuje Twój mózg, unikniesz popołudniowej zapaści i będziesz syty aż do obiadu.

Sprawdź tę infografikę, która zawiera kilka świetnych pomysłów na zdrowe lunche, które możesz wypróbować.

Źródło - https://www.chairoffice.co.uk/blog/10-healthy-office-lunch-ideas-infographic/

Regularne wstawanie od biurka w ciągu dnia jest ważne. Aktywna praca zmniejsza szanse na rozwinięcie się poważnych problemów zdrowotnych i oznacza, że o wiele bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w stanie wykonać swoją listę rzeczy do zrobienia danego dnia. Jeśli chodzi o spędzanie przerw na lunch z dala od biurka, to naprawdę nie ma miejsca na dyskusję.