Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > 5 sposobów, w jaki siedzenie przy biurku szkodzi twojemu zdrowiu

Może Ci się wydawać, że jesteś w najbezpieczniejszym miejscu na świecie, kiedy przebywasz we współczesnym środowisku biurowym.

Jesteś bezpieczny i wygodny na swoim krześle biurowym i zaznaczasz pozycje z twojego do zrobienia lista w lewo, prawo i centrum. Wszystko jest dobrze.

Tylko, że tak nie jest.

Czy wiesz, że siedząc na swoim designerskim krześle biurowym przez długie okresy czasu, tak naprawdę szkodzisz swojemu zdrowiu i potencjalnie skracasz swoje życie?

Być może kręcisz głową i myślisz, że sama myśl jest niedorzeczna, ale to prawda. Istnieje coś takiego jak choroba siedząca i spędzając zbyt długo w pozycji siedzącej, czy to przy biurku, wokół mebli w sali konferencyjnej, czy gdziekolwiek indziej, narażasz się na ryzyko poważnych problemów zdrowotnych teraz i w późniejszym życiu.

Nie powinieneś się zbytnio martwić, jednakponieważ istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby cofnąć czas i zapewnić sobie zdrowsze perspektywy. Jednak ważne jest, aby mieć wszystkie informacje pod ręką, więc można dać sobie solidny kickstart w kierunku zdrowszej przyszłości.

Tak więc, w interesie informowania cię o wszystkim, co musisz wiedzieć na ten niebezpieczny temat, spójrzmy na 5 sposobów jesteś szkodliwe dla zdrowia, spędzając zbyt długo siedząc przy biurku projektanta.

Zwiększone ryzyko chorób serca

W efekcie, siedząc zbyt długo stawia cię w nawiasie życia siedzący tryb życia i to okazało się przyczynić ogromnie do rozwoju choroby serca. Oczywiście, każda choroba serca jest czymś, przed czym należy się chronić, więc w tym przypadku należy skupić się na byciu aktywnym w pracy.

Zwiększone ryzyko otyłości, być może prowadzące do cukrzycy typu II

Brak ćwiczeń w ciągu dnia może również prowadzić do otyłości, jeśli nie będziesz ostrożny. Otyłość sama w sobie wiąże się z szeregiem problemów zdrowotnych i może również zwiększyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu II w czasie.

Więcej ruchu w ciągu dnia pracy i upewnienie się, że stosujesz zdrową dietę, może przeciwdziałać temu ryzyku.

Przyczynianie się do ryzyka osteoporozy i innych problemów mięśniowo-szkieletowych

Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej prowadzi do osłabienia mięśni i kości. Osteoporoza jest, zatem, potencjalnym zagrożeniem w pracy biurowej, ponieważ słabe kości mogą łatwo ulec złamaniu i uszkodzeniu w późniejszym życiu. Jest to szczególne ryzyko dla kobiet, jednak zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej może przyczynić się do innych problemów mięśniowo-szkieletowych, takich jak zła postawa, bóle plecówbóle szyi, bóle głowy itp.

Potencjał dla zakrzepicy/DVT

Kiedy siedzisz przez długi czas, zwiększasz ryzyko rozwoju DVT (zakrzepicy żył głębokich). Może to być bardzo niebezpieczne i jest to zasadniczo skrzep krwi, który tworzy się w nodze (nogach) podczas zbyt długiego siedzenia. W najpoważniejszych warunkach, ten skrzep krwi może się oderwać i przedostać do płuc, powodując ogromne zagrożenie dla zdrowia.

Odpowiedź. Pozostanie aktywnym w pracy.

Możliwe zwiększone ryzyko niektórych rodzajów raka

Uważa się, że zbyt długie siedzenie w ciągu dnia pracy może prowadzić do zwiększenia szans na rozwój niektórych rodzajów raka, takich jak rak płuc, endometrium lub okrężnicy. Oczywiście nikt nie chce zwiększać swojego ryzyka zachorowania na takie schorzenie, dlatego tak ważne jest, abyś był aktywny podczas pracy i poza nią.

Łatwo jest pomyśleć, że nie robisz nic szczególnie siedząc przy biurku i zaznaczając pozycje z listy do zrobienia. do zrobienia i choć pod wieloma względami tak nie jest, to tak naprawdę po cichu niszczysz swoje zdrowie, nie ruszając się trochę bardziej. Nie musisz się ciągle ruszać, po prostu musisz być świadomy tego, jak długo siedzisz i pamiętając o tym, aby przerwać swój dzień, idąc na spacer, wstając i ogólnie ruszając się, lub nawet próbując biurowej jogi!