Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > 5 elementów niezbędnych w Twojej strefie współpracy Agile

Zwinne miejsce pracy jest wesołe, jasne i innowacyjne, a jedną z kluczowych stref w tym konkretnym systemie biurowym jest obszar współpracy.

Przestrzeń ta powinna być oddalona od strefy ciszy tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale zawsze można użyć paneli akustycznych, aby spróbować stłumić część hałasu, jeśli nie ma się największej swobody w zakresie przestrzeni biurowej. Strefa współpracy powinna być inspirująca, motywująca i powinna mieć jak najwięcej wolnej przestrzeni, aby pracownicy mogli się po niej poruszać, wpadać na pomysły i nie czuć się "zamknięci".

Zachęcając swoich pracowników do współpracy, należy dać im narzędzia, które ułatwią im to wszystko. Jakie są więc niezbędne elementy nowej strefy współpracy?

  1. Jasny i inspirujący wystrój - Cały sens strefy współpracy polega na tym, że musi ona inspirować pomysły i kreatywność, co oznacza, że wystrój musi mieć to na uwadze. Pomyśl o żółtym lub niebieskim wystroju; są to kolory, które są znane jako kreatywne. Możesz również pójść drogą w kierunku biophilic design, który jest znany, aby pomóc zwiększyć kreatywne myślenie też. Dzieła sztuki to kolejna możliwa opcja, ale cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że są kolorowe, ale nie przesadnie - czerwień to coś, czego należy unikać, chyba że chcesz starć podczas sesji burzy mózgów!
  2. Dużo naturalnego światła i świeżego powietrza - Aby pracownicy mogli efektywnie współpracować, potrzebne jest naturalne światło i dużo świeżego powietrza. Oznacza to, że okna powinny być otwarte i odblokowane! Rośliny biurowe pomagają również oczyszczać powietrze, więc kilka roślin tu i ówdzie to dobry wybór.
  3. Duże stoły do burzy mózgów - Podczas burzy mózgów pracownicy potrzebują czegoś, o co mogą się oprzeć i gdzie mogą bazgrać. Możesz zdecydować się na tablice interaktywne, ale duże stoły są tutaj koniecznością. Pomyśl o okrągłych stołach biurowych, jeśli chcesz, aby wszyscy byli włączeni do współpracy, ale nowoczesne stoły do sal konferencyjnych, ogólnie rzecz biorąc, sprawdzą się tutaj.
  4. Stoły zregulacją wysokości lub biurka z regulacją wysokości - Wiadomo, że połączenie pozycji siedzącej i stojącej pomaga zwiększyć skupienie i koncentrację, ale sprawdza się to również w przypadku kreatywnego myślenia. W związku z tym stojące stoły lub biurka z regulacją wysokości to świetny sposób na pobudzenie pomysłów, ale także na zapewnienie pracownikom treningu w tym samym czasie.
  5. Innowacyjne siedzenia, takie jak wysokie stołki - Podczas wymyślania pomysłów wiele osób lubi spacerować, siadać, wstawać i generalnie utrzymywać przepływ kreatywnych soków. W takich miejscach można stosować ergonomiczne krzesła, ale są one mniej prawdopodobne niż inne rodzaje siedzeń, takie jak wysokie stołki lub krzesła wannowe. Dzięki nim Twoi pracownicy mogą się poruszać, usiąść, gdy tego potrzebują i naprawdę skupić się na płynących pomysłach.

Dekorując i wyposażając miejsca do współpracy we właściwy sposób, zapewnisz sobie produktywność. Współpraca może być czasem głośna, chaotyczna i niezorganizowana, ale pomysły, które z niej wypływają, są często lepsze, gdy tak właśnie jest! Dając swoim pracownikom przestrzeń do poruszania się, bycia kreatywnym, swobodnego wyrażania swoich pomysłów i zapisywania wszystkiego, co przyjdzie im do głowy, zwiększasz szanse na pojawienie się fantastycznych nowych pomysłów, sugestii i rozwiązań. Każdy z tych pomysłów może okazać się prawdziwym przełomem dla Twojej firmy i może sprawić, że przyszły rozwój biznesu stanie się Twoim udziałem.

Zachęcanie do współpracy jest kluczowe dla każdej firmy, ale jeśli dobrze zastanowisz się, jak zmaksymalizować liczbę pomysłów, które pojawiają się podczas burzy mózgów i sesji współpracy, zapewnisz, że każda sesja w tej zwinnej przestrzeni będzie udana i przyjemna.