Strona główna > Aranżacje wnętrz biurowych > Czego potrzebujesz jako pracownik zdalny?

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Trudno się temu dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę zalety tego typu form pracy!

Możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie daje poczucie wolności, i sprawia, że to Ty decydujesz o swojej sytuacji zawodowej. Nie ma już przełożonych, polityki biurowej, rozpraszających współpracowników - wystarczy laptop, połączenie z Internetem i sceneria, na którą masz ochotę patrzeć danego dnia.

Brzmi wspaniale, prawda?

Oczywiście jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, pracując zdalnie, aby zapewnić sobie maksymalną produktywność. Nie potrzebujesz krzeseł biurowych, ale to nie znaczy, że nie potrzebujesz też innego sprzętu!

Podstawy, których potrzebujesz do pracy zdalnej zależy zależy od roli, jaką zamierzasz pełnić w podróży, ale ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebować następujących rzeczy:

  • Laptop, ewentualnie tablet i klawiatura Bluetooth, jeśli wolisz
  • niezawodne połączenie z Internetem. Może to być hotspot, który zabierzesz ze sobą, lub sieć Wifi w Twojej lokalizacji
  • Oprogramowanie zainstalowane na laptopie lub tablecie, które umożliwi Ci łatwe wykonywanie pracy
  • Subskrypcja VPN. Istnieje wiele firm oferujących VPN, niektóre z nich są darmowe, ale warto zapłacić niewielką kwotę co miesiąc, jeśli chcesz mieć wysokiej jakości VPN wysokiej jakości, której możesz używać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo połączenia internetowego. Dzięki temu możesz również oglądać domową telewizję za granicą!
  • Ubezpieczenie. Po pierwsze, potrzebujesz ubezpieczenia dla swoich gadżetów, np. laptopa lub tabletu, a także ubezpieczenia obejmującego podróżowanie i kwestie zdrowotne podczas pobytu za granicą, jeśli ma to zastosowanie w Twoim przypadku. Warto rozejrzeć się za najlepszymi ofertami i upewnić się, że w ramach zasad polisy można korzystać z opcji "destination hop".
  • Torba na laptopa lub tablet. Potrzebujesz czegoś, w czym będziesz mógł nosić cały swój sprzęt do pracy w bezpiecznie. Można kupić wiele specjalnych toreb na laptopa, które umożliwiają przechowywanie wszystkich urządzeń technicznych razem, a jednocześnie zapewniają im bezpieczeństwo. Warto szukać toreb, które mają dodatkowe zabezpieczenia, takie jak wytrzymałe zamki błyskawiczne i odporne na rozdarcia tkaniny.

Podczas pracy zdalnej równie ważne jest zachowanie jak największej sprawności. Dzięki temu można łatwo przemieszczać się z miejsca na miejsce. Być może nie będziesz się przemieszczać zbyt często, ale przynajmniej w razie potrzeby możesz po prostu zabrać swoją pracę i ruszyć w drogę. Warto również poszukać w swojej okolicy dobrych przestrzeni do pracy zespołowej, które będą wyposażone we wszystkie meble biurowe potrzebne do zapewnienia komfortu i wsparcia podczas pracy. Obejmuje to ergonomiczne krzesła i przestronne biurka, dzięki którym można się rozproszyć i być niezwykle produktywnym.

Nie ulega wątpliwości, że praca zdalna nie jest dla każdego, ale dla wielu osób jest to dobre rozwiązanie. Niektórzy decydują się po prostu na pracę zdalną, aby a lato, podczas gdy inni pracują zdalnie przez długi okres czasu, przenosząc się z miejsca na miejsce regularnie lub sporadycznie. Ten rodzaj pracy daje pełną swobodę i dlatego dla wielu osób jest bardzo atrakcyjną opcją.

Nie trzeba siedzieć na krzesłach w sali konferencyjnej w poniedziałkowy poranek, kiedy wolałbyś organizować swoją pracę według własnego planu, ani angażować się w politykę biurową, która powoduje stres i niepokój.

Praca zdalna jest czymś, co coraz więcej pracodawców włącza do swoich elastycznych zasad pracy, a jeśli chcesz poprosić o taki wzorzec, możesz to zrobić. Pracodawca musi rozważyć Twoją prośbę i albo zgodzić się, lub podać powód, dla którego nie jest w stanie spełnić tej prośby w danym momencie.

Im więcej informacji możesz podać i jak najlepiej uzasadnić, dlaczego prośba jest korzystna dla Ciebie i firmy, tym większe masz szanse na pozytywne rozpatrzenie prośby!